Кілька порад тому, хто зібрався купити мішок цементу.

 1. Хто є основними постачальниками тарованого (мішкового) цементу?
  - По-перше, це цементні заводи.
  - По-друге, це приватні компанії, які займаються фасуванням цементу, тобто отримують розсипному цемент і тарують (фасують) його в мішки.
 2. Чи варто слухати продавця?
  - Як правило, в 90% випадків, продавець і поняття не має, що містить мішок, на якому написано (або навіть не написано) слово "цемент", тому довіряти продавцю в цьому випадку не варто, він, швидше за все, не зумисне, може Вам дати абсолютно спотворену інформацію про вид та марці, обраного Вами цементу.
 3. Що означає маркування на мішку?
  - Цемент буває різний, та маркування кожного виду і підвиду цементу повинна бути своя, узаконена, згідно ГОСТам. Але Вам не варто цим забивати собі голову, тому що в магазинах Ви знайдете, в основному, тільки наступні марки цементу: ПЦ 400-Д0, ПЦ 400-Д20, ПЦ 500-Д0 і ПЦ 500-Д20. Іноді виробники "забувають" писати "Д0" і "Д20", а замість ПЦ (портландцемент) пишуть "М" (марка). Це не дуже страшно, тому що Ви все одно, майже напевно, маєте справу з портландцемент (тому що все спеццементи набагато дорожче), а позначення "Д0" і "Д20" більше цікавлять професійних будівельників, тому що одного цементу потрібно класти в бетон трохи більше (Д20), а іншого трохи менше (Д0). Для довідки зазначимо, що бездобавочний цемент (Д0) коштує трохи дорожче цементу з добавками (Д20).
 4. Який цемент краще: чотирьохсотий або п'ятисотий?
  - Краще шестисотий! Якщо Ви не збираєтеся використовувати цемент для будівництва фундаменту для 10-ти поверхової дачі, то чотирьохсотий цемент Вас влаштує за всіма характеристиками. Хоча нічого страшного не відбудеться, якщо Ви і для кладки цегли будете використовувати п'ятисотий цемент, але і краще кладка від цього не стане!
 5. Що робити, якщо потрібен: сульфатостойкий і т.д. цемент?
  - Вам буде достатньо проблематично, тому що жоден із заводів, не випускає спеццементи в мішках, а приватним компаніям немає сенсу займатися фасуванням спеццементов, т.к. попит на них не великий. Ціни на спеццементи іноді на порядок вище, ніж на портландцементи, так що, якщо Вам на ринку запропонують тампонажний цемент за ціною портландцементу або трохи дорожче - не вірте, Вас обманюють.
 6. Так все-таки, який цемент купувати?
  - Намагайтеся купувати цемент, тарований (розфасований) на заводі-виробнику. Цей цемент легко відрізнити за якісно зробленої маркуванні, із зазначенням адреси заводу-виробника (саме заводу, а не компанії) і телефонів відділу збуту. Тільки в цьому випадку Ви купуєте саме той цемент, який вказаний на упаковці, хоча й заводи іноді "грішать" тим, що за відсутністю мішків з потрібною маркуванням, цемент розфасовується в ті мішки, які є на складі.

Але в будь-якому випадку це буде ЦЕМЕНТ, а не незрозумілий порошок сірого кольору.

Наші клієнти

Популярні теги

Мітки не знайдено.

Відправити запит